• 1400/04/27 - 09:04
  • تعداد بازدید خبر : 11
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

امام باقر (ع): خداوند دنیا را به دوست و دشمن خود می دهد، اما دینش را فقط به دوست خود می بخشد.

سالروز شهادت پنجمین اختر تابناک آسمان ولایت حضرت امام محمد باقر (ع)، به تمامی ارادتمندان خاندان اهل بیت عصمت و طهارت، تسلیت باد.

 1,

السلام علیک یا ابا جعفر یا محمد بن علی ایها الباقر یابن رسول الله انا توجهنا واستشفعنا و توسلنا بک الی الله و قدمناک بین یدی حاجاتنا یا وجیها عندالله اشفع لنا عندالله

 

امام محمد باقر علیه السلام در هفتم ذی الحجه سال 114 و به دستورهشام بن عبدالملک، مسموم شده و به شهادت رسید. آن چه مسلم است این است که امام باقر علیه السلام با طرح مرموز و مخفیانه هشام بن عبدالملک، مسموم شده و به شهادت رسید، ولی عامل و چگونگی آن به روشنی مشخص نیست. بعضی می نویسند: ابراهیم بن ولید بن یزید بن عبدالملک (پسر برادر زاده هشام) آن حضرت را مسموم نمود. و بعضی می نویسند: زید بن حسن به دستور هشام، زهر را به زین اسب مالید و اسب را به حضور امام باقر علیه السلام آورد، و اصرار کرد که آن حضرت بر آن سوار گردد، آن حضرت ناگزیر بر آن سوار شد و آن زهر در بدن او اثر کرد، به گونه ای که ران هایش متورم شد و سه روز به سختی در بستر بیماری افتاد و سرانجام به شهادت رسید.

امام محمد باقر (ع) در قبرستان بقیع، کنار مرقد پدرش امام سجاد(ع) و عموی پدرش امام حسن(ع) دفن شد. امام وصیت کرد ده سال در منا برای وی از مال خودش مراسم عزاداری بر پا کنند. امام محمد باقر (ع) حدود 19 سال امامت شیعیان (از سال 95 ق تا 114 ق ) را بر عهده داشت. طبق منابع تاریخی، امام باقر(ع) هنگام واقعه کربلا خردسال بود و در این واقعه حضور داشت.

امام باقر(ع):

سه چیز پشت انسان را می شکند:

مردی که عمل خویش را زیاد شمارد

گناهانش را فراموش کند

و به رای خویش، خوشنود باشد  . . .

  • گروه خبری : اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 74466
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار

مدیر سیستم

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید